Hírek
2016. Október 07. 10:37, péntek |
Belföld
Forrás: mti
2017 májusától közlik a mikrocenzus eredményeit
Várhatóan 2017 május végétől közli az idén október 1. és november 8. között sorra kerülő úgynevezett mikrozcenzus eredményeit a Központi Statisztikai Hivatal (KSH)
- mondta a kis népszámlálás szóvivője az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában. Virág Eszter hangsúlyozta, hogy október 9-ig van lehetősége a kiválasztott 440 ezer háztartásnak kitöltenie interneten a kérdőíveket, utána kérdezőbiztosok keresik fel az embereket.
Eddig a kiválasztottak közel 9 százaléka, vagyis, mintegy 40 ezer háztartás élt az internet nyújtotta lehetőséggel, jellemzően a 30 és 50 év közötti korosztály.
Október 10-től, amennyiben a kérdezőbiztosok nem találják otthon a kérdezendőt, értesítést hagynak. A kérdőívek kitöltésére nem csak a lakásban, hanem akár egy kávézóban vagy egy könyvtárban is lehetőség nyílik - mondta Virág Eszter.
A népességösszeírást a tízévenként rendezett népszámlálás félidejében tartják, a lakosság 10 százaléka, csaknem egymillió ember megkeresésével, hogy felmérjék az elmúlt öt év társadalmi változásait. A mikrocenzussal a KSH adatokat kap a népesség nagyságáról és összetételéről életkor, nem, családi állapot, iskolai végzettség, foglalkoztatottság, nemzetiség és számos más demográfiai mutató alapján, továbbá képet kap a lakásállomány főbb adatairól is.
Az összeírás 2148 település 440 ezer címét érinti, a kiválasztott lakásokban élők részvétele kötelező, de a kérdőíveken nem szerepel a válaszadók neve, és az adatokat kizárólag statisztikai célokra használhatják.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot