Hírek
2018. Szeptember 06. 07:18, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illuszráció: pixabay
A Facebook és a Twitter vezetői elismerték, hogy nem voltak felkészülve az orosz dezinformációs hadjáratra
A Facebook és a Twitter vezetői szerdai szenátusi meghallgatásukon elismerték, hogy az általuk irányított közösségi médiumok nem voltak felkészülve a 2016-os választási kampányba való orosz dezinformációs hadjáratra.
A médiaóriások vezetőit a szenátus hírszerzési bizottságában hallgatták meg. A törvényhozók várták volna a Google-t működtető Alphabet vállalat vezetőjét is, Larry Page vezérigazgató azonban lemondta a részvételt.
Sheryl Sandberg, a Facebook operatív igazgatója és Jack Dorsey, a Twitter vezérigazgatója egyaránt elismerte, hogy túlságosan lassan reagáltak az orosz befolyásolási kísérletekre a 2016-os elnökválasztás kampányában.
Ugyanakkor mindketten azt állították, hogy mára jelentősen javítottak ellenőrzési módszereiken. Sheryl Sandberg például azt mondta, hogy több száz rosszindulatú, bizonyítottan egymással együttműködő, vagy hamis Facebook-fiókot töröltek, és - mint fogalmazott - "amint észleljük, hogy rossz szándékú szereplők megpróbálják felhasználni oldalainkat, azonnal kizárjuk őket".
Jack Dorsey szintén az ellenőrzés szigorításának fontosságát hangsúlyozta, és utalt arra, hogy a Twitter néhány héttel ezelőtt értesítette a Szövetségi Nyomozó Irodát (FBI) is, amikor valószínűsíthetően iráni fiókok jelentek meg a Twitteren.
A meghallgatáson Richard Burr, a szenátus hírszerzési bizottságának republikánus vezetője leszögezte: az a "nemzetbiztonsági sebezhetőség" és "elfogadhatatlan kockázat", amelyre tavaly novemberben, szintén ebben az ügyben tartott meghallgatáson hívta fel a figyelmet, változatlanul gondot jelent. Aggodalmának adott hangot, hogy a médiavállalatok még mindig nem tettek elegendő intézkedést biztonságuk érdekében. Majd hozzátette, még mindig nem biztos abban, hogy a dolgok egyáltalán jó irányban haladnak -e.
Jack Warner, a bizottság vezető demokrata párti tagja szintén aggodalmait hangoztatta. "Szkeptikus vagyok, hogy egyedül képesek lesznek-e megküzdeni ezzel a kihívással. A kongresszusnak kell cselekednie" - fogalmazott a virginiai szenátor.
A meghallgatás előtt Donald Trump elnök - aki korábban is politikai elfogultságokat vetett a közösségi médiumok vezetőinek szemére - ismételten bírálta e fórumok működtetőit.
Kedden este a konzervatív Heritage Alapítvány The Daily Caller nevű portáljának a többi között azt mondta: a közösségi médiavállalatok "szuperliberálisak" és szerinte már be is avatkoztak a novemberi félidős választásokba.
Jack Dorsey még a meghallgatás előtt nyilvánosságra hozott írásos nyilatkozatában hangsúlyozta: "a Twitter döntéseit nem befolyásolják politikai ideológiák".
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 14. 07:36, csütörtök | Külföld
Mark Rutte: többet kell tenni annak érdekében, hogy Ukrajna harcképes maradhasson
2024. November 14. 07:33, csütörtök | Külföld
Marco Rubio szenátor lehet az Egyesült Államok új külügyminisztere
Marco Rubio floridai szenátort nevezte meg majdani külügyminisztereként Donald Trump az Egyesült Államok leendő elnöke szerdán.
2024. November 13. 07:45, szerda | Külföld
Elon Musk kormányzati hatékonyságért felelős társminiszteri pozíciót kap Donald Trump kormányában
Elon Musk és Vivek Ramaswamy üzletembereket jelölte a kormányzati hatékonyságért felelős új amerikai minisztérium vezetésére Donald Trump leendő elnök kedden.
2024. November 11. 07:48, hétfő | Külföld
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin
Donald Trump, az Egyesült Államok frissen megválasztott elnöke csütörtökön telefonbeszélgetést folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.