Hírek
2011. Október 10. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az optimisták agya elutasítja a negatív gondolatokat
A tudósoknak sikerült felfedezniük a meggyőződéses optimisták titkát: felfedezték ugyanis, hogy vannak olyan emberek, akiknek az agya egyszerűen figyelmen kívül hagyja a negatív híreket és eseményeket.
A kutatások szerint az agyunk alapvetően sokkal könnyebben dolgozza fel a jó híreket és eseményeket, mint a rosszakat. Azt is felfedezték ugyanakkor, hogy léteznek olyan emberek, akiknek az agya gyakorlatilag figyelmen kívül hagyja a negatív üzeneteket - ők azok, akik minden körülmények között képesek megőrizni pozitív világnézetüket - írja a Nature Neuroscience.
Elméleteik alátámasztására összesen 14 alannyal végeztek el kísérleteket: jó és rossz hírek közlése közben agyi szkennerrel vizsgálták a reakciójukat. Amellett, hogy megfigyelték, hogy az agyi aktivitás sokkal élénkebb jó hírek esetén, azt is sikerült felmérniük, hogy az emberek rossz hírek hallatán hajlamosak a pozitív torzításra - ez a jól ismert 'velem ez úgysem történhet meg'-effektus.
A tudósok szerint a vizsgálatoknak köszönhetően ismét egy eddig ismeretlen területre léptek - ráadásul olyanra, amely tudományos eszközökkel nehezen mérhető. Amiben azonban egyetértenek, az az, hogy az optimizmus szerepe mindennapi életünkben óriási: segít a negatív történések feldolgozásában, és abban, hogy ezek az események minél kevésbé befolyásolják az egészségi állapotunkat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot