Hírek
2015. Október 28. 06:00, szerda |
Külföld
Forrás: Konsiczky Zoltán, az MTI tudósítója jelenti:
Dízelbotrány - Brüsszelnek kellene ellenőriznie a csalások kivizsgálását
Az Európai Bizottságnak kellene ellenőriznie a dízelmotorok károsanyag-kibocsátásával kapcsolatosan elkövetett csalások kivizsgálását - foglalt állást az Európai Parlament (EP) kedden.
A visszaéléseket aprólékosan ki kell vizsgálni, a felelősöket pedig megfelelő szankciókkal kell sújtani - húzta alá az EP.
A határozat szerint meg kell erősíteni az uniós kibocsátási teszteket az uniós határértékek betartatása és a csalók gyors leleplezése érdekében.
"A jelenlegi botrány az egész autóipart alááshatja, amely viszont számos tagállamban a gazdasági növekedés, az innováció és a munkahelyteremtés egyik kulcsa" - fogalmaz az állásfoglalás.
Az EP azt kéri az Európai Bizottságtól, hogy haladéktalanul fogadja el és mielőbb vezesse be azokat a vizsgálatokat, amelyek nem laboratóriumi körülmények között, hanem valós vezetési környezetben mérik a szennyezőanyagok kibocsátását, és ne pusztán a jelenlegi botrányban érintett nitrogén-oxidokra terjesszék ki, hanem az összes szennyezőanyagra.
Emellett az EP kívánatosnak tartaná, hogy a tagállami közlekedési hatóságok által kiállított típusengedélyeket a bizottság és a többi tagállam hatóságai is felülvizsgálhassák, és ha egy jármű jellemzői túllépnek határértékeket, elrendelhessék visszahívását, sőt be is tilthassák az adott típust.
Az EP szúrópróbaszerű vizsgálatokat is szeretne a gyártósorokon, és a műszaki vizsgákon szintén szigorúbb kibocsátásmérést tartana szükségesnek. Az EP szerint érdemes lenne megfontolni, hogy nincs-e szükség egy uniós felügyeleti szervre ezen a területen.
Emellett az EP kéri a tagállami hatóságokat, hogy ne nézzék el azt a gyakorlatot, amikor a laboratóriumokban a teszteket nem életszerű körülmények közé helyezik. Így például a mérést a megengedett legnagyobb hőmérsékleten végzik, túlfújt gumikkal, külső visszapillantó tükrök nélkül a légellenállás csökkentése érdekében, vagy csökkentik a tesztautó tömegét úgy, hogy a működéshez nem szükséges alkatrészeket kiszerelnek belőlük, és betömik a réseket a karosszéria elemei között.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:06, péntek | Külföld
Kijev tagadja, hogy nukleáris fegyver készítését tervezi
Az ukrán külügyminisztérium tagadta azt a médiában megjelent információt, miszerint Ukrajna saját atombombát készíthetne, amennyiben az Egyesült Államok lecsökkenti a katonai segítség mértékét –
2024. November 14. 07:36, csütörtök | Külföld
Mark Rutte: többet kell tenni annak érdekében, hogy Ukrajna harcképes maradhasson
2024. November 14. 07:33, csütörtök | Külföld
Marco Rubio szenátor lehet az Egyesült Államok új külügyminisztere
Marco Rubio floridai szenátort nevezte meg majdani külügyminisztereként Donald Trump az Egyesült Államok leendő elnöke szerdán.
2024. November 13. 07:45, szerda | Külföld
Elon Musk kormányzati hatékonyságért felelős társminiszteri pozíciót kap Donald Trump kormányában
Elon Musk és Vivek Ramaswamy üzletembereket jelölte a kormányzati hatékonyságért felelős új amerikai minisztérium vezetésére Donald Trump leendő elnök kedden.