Hírek
2017. Június 01. 07:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Egyetemi öttusa és kajak-kenu világbajnokságot rendez jövőre Magyarország
Jövőre Budapest ad otthont öttusában az első, Szeged pedig kajak-kenuban a soron következő egyetemi világbajnokságnak.
Ezt Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) elnöke jelentette be csütörtökön, sajtótájékoztatón, melyet abból az alkalomból rendeztek, hogy a héten Budapesten tartotta háromnapos ülését a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) kormányzó tanácsa. Az elnök hozzátette: a kormány támogatásával idén Miskolc rendezheti az Európai egyetemek kosárlabda bajnokságát, és szó van arról is, hogy a magyar főváros legyen a házigazdája a 2019-es egyetemi-főiskolai sakk és bridzs Eb-nek. Kiss Ádám beszámolt arról is: a 110 éves MEFS nagy álma, hogy 1965 után újra nyári Universiadét, vagy legalább Európai Egyetemi Játékokat rendezzen.
Szabó Tünde sportért felelős államtitkár beszédében kiemelte: a kormány továbbra is segíti, hogy Magyarország aktív részese legyen a nemzetközi sportesemények szervezésének, s emlékeztetett arra, hogy korábban 12 egyetemi világbajnokságnak és két európai egyetemi bajnokságnak is otthont adott. Kitért arra is, hogy az idei év prioritása az egyetemisták-főiskolások számára az augusztus 19. és 30. között Tajpejben sorra kerülő nyári Universiade lesz, amelyen 160 magyar sportoló vesz részt.
"Ilyen nagy létszámú csapattal még soha nem utazott ki Magyarország Universiadéra" - hangsúlyozta az államtitkár, aki szerint a magyar küldöttség nagy reményekkel várja az eseményt, s főként vízilabdában, úszásban és vívásban vannak éremesélyes sportolói.
Oleg Matyicin, a FISU orosz elnöke a sajtótájékoztatón nagyon sikeresnek és eredményesnek nevezte a háromnapos budapesti tanácskozást, már csak azért is, mert - mint mondta - a kormányzó tanács tagjai Szabó Tünde mellett találkoztak Kulcsár Krisztiánnal, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökével, s fogadta őket Kövér László, az Országgyűlés elnöke is. Elmondása szerint a külföldi sportvezetők otthonosan érezték magukat itt, majd hozzáfűzte: Magyarország az emberi kapcsolatok ápolására is kitűnő helyszín. Beszámolt arról is, hogy a tajpeji Universiadén több mint 150 ország felsőoktatásban tanuló sportolói 21 sportágban fognak versenyezni, továbbá azt is megemlítette, hogy a budapesti tanácskozás egyik fő témája a FISU tízéves stratégiája volt. Ennek középpontjában az szerepel, hogy miképpen lehet a fiatalokat a sporton keresztül nevelni.
András István elnök arról beszélt, hogy a Magyar Rektori Konferencia csütörtöki ülésén a fő napirendek között szerepeltette az egyetemi sport témáját. Úgy érzi, azzal, hogy a konferencia a plenáris ülésen tudott bemutatkozni a MEFS-nek és a FISU-nak, segít abban, hogy az egyetemeken a sport stratégiai szerepe felértékelődjön.
Végül Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem rektora kapott szót, aki emlékeztetett rá, hogy 95 olimpiai aranyérmes kapott diplomát a TF-en, majd a jövőt illetően kiemelte: "a mindennapos testnevelés bevezetésének köszönhetően hamarosan eljutunk oda, hogy sok minőségi sportember fog az egyetemre kerülni". Zárásként ismertette, hogy a következő években 50 milliárd forintból egy új kampusszal gazdagodik az egyetem, amely ezzel párhuzamosan tartalmilag is megújul.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot