Hírek
2011. Augusztus 31. 07:41, szerda |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
Gyakori a meleg katonák bántalmazása
Izraeli hadseregben készült vizsgálat szerint a meleg katonák felét éri fizikai vagy szóbeli bántalmazás szexuális orientációja miatt. A haderő 1993 óta engedi, hogy az alakulatok tagjai nyíltan vállalják másságukat.
Az Israeli Gay Youth által végzett felmérés szerint, bár a haderő lassan húsz éve engedélyezi, hogy a homoszexuális katonák nyíltan vállalják másságukat, az izraeli haderő kötelékeiben még mindig magas a szexuális orientáción alapuló visszaélések aránya. A meleg és leszbikus katonák megkérdezésével készült vizsgálat szerint 40 százalékuk tapasztalta, hogy szóban becsmérlik másságukat, és 20 százalékuk tapasztalta, hogy ezek a megnyilvánulások tettlegességig fajulnak. A vizsgálat szerint a meleg katonák 63 százaléka csak a civil életben, 32 százaléka szolgálatban is vállalja szexuális érdeklődését.
A megkérdezettek 45 százaléka mondta, hogy a homofób megnyilvánulások gyakoriak egységében, ennek aránya a harcoló csapatoknál még magasabb, 59 százalékos. A katonák közel fele az ilyen megjegyzéseket hallva ignorálják ezeket, bő harmaduk "tréfának" veszi, és csak 13 százalék hajlandó vitába szállni ezekkel.
A felmérést végző szervezet szerint az izraeli hadsereg az egyik legnyitottabb katonai szerv világszerte, de még mindig lenne mit tenniük azért, hogy a másságukat vállaló katonáik elfogadóbb környezetben végezzék hivatásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot