Hírek
2017. Június 27. 08:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Nagy károkat okoztak a viharok a gyümölcsösökben
Az elmúlt napok viharai nagy károkat okoztak a gyümölcsösökben, így kajsziból, meggyből és almából is kevesebb kerülhet a piacokra, de a gabonatáblákat sem kímélte az időjárás - olvasható a Magyar Idők keddi számában.
Ledó Ferenc, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, a Fruitveb elnöke szerint a viharok az érő gyümölcsöket viselték meg a legjobban. A kajsziültetvényeken a nagy erejű szél leverte a termés egy részét, a meggynél a szél mellett az eső is gondot okozott, sok helyen megrepedeztek a szemek, amelyeket így csak veszteséggel tudnak értékesíteni a termelők a léüzemeknek. A szabolcsi térségben az almáskertek egy részét elverte a jég. Emellett a fóliasátrak esetében is előfordultak károk.
A gyümölcsösök jelentős részére egyébként kötöttek biztosítást a gazdák és azok, akiknek 30 százaléknál nagyobb vesztesége keletkezett, állami támogatásra is számíthatnak.
Vancsura József, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke arról tájékoztatta a lapot, hogy becslése szerint akár a tíz százalékot is meghaladhatja a veszteség a szántóföldeken; a károk pontos felmérése még folyamatban van.
A cikk szerint a legjelentősebb kiesés az aratás előtt álló repce- és búzatáblákon jelentkezhet, az orkánerejű szél sok helyen eltörte a kalászok szárát, a jég pedig kiverte a szemeket a növényekből.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot