Hírek
2015. Október 17. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Négy napon át ülésezik a Ház a jövő héten
Hétfőn az Országgyűlés előtt leteszi az esküt Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter.
A parlament honlapján közzétett napirendi javaslat szerint a Ház a jövő héten hétfőtől csütörtökig ülésezik, majd a következő hétfőn is ülést tart.
Az első ülésnap 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a miniszteri eskütételt követően a Ház dönt az állami termőföld értékesítéséről szóló vitanap időkeretben történő tárgyalásáról. A vitanap megtartását a teljes szocialista- és LMP-frakció mellett a Jobbik számos képviselője is támogatta.
Az interpellációk és azonnali kérdések elhangzása után bizottsági jelentéseket és összegző módosító javaslatokat vitatnak meg a képviselők hétfőn, amelyek mindegyikéről kedden hoznak határozatot. Tárgyalnak a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap 2011-2015 közötti beszámolóiról, az idei költségvetés és az egészségügyi törvény, valamint az egyes tőkepiaci és biztosítási tárgyú törvények módosításáról.
A Ház általános vitát tart a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság jövő évi költségvetéséről, valamint tavalyi zárszámadásáról.
Kedden, a napirend előtti felszólalások után határozathozatalokkal folytatja munkáját az Országgyűlés.
Az idei költségvetés várhatóan úgy változik, hogy a migrációs krízis kezelése érdekében 60 milliárd forinttal emelkedik a rendkívüli kormányzati intézkedésekre előirányzott keret, emellett a Belügyminisztérium költségvetésében a migránshelyzet kezelésének további eszközeként létrejön egy új előirányzat egymilliárd forintos összegben. A változtatás tartalmazza a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) 47,2 milliárd forintos hitelének átvállalását is. A változtatásról akkor döntenek kedden, ha megérkezik a Költségvetési Tanács véleménye arról, ellenkező esetben a következő hétfőn hoznak határozatot a képviselők.
Az egészségügyi törvén módosításának elfogadásával kötelező egészségügyi szűrővizsgálatot rendelhet el az országos tisztifőorvos a menedékkérőknek tömeges bevándorlás okozta vagy más egészségügyi válsághelyzetben.
Kedden általános vitát tartanak a képviselők a környezetvédelmi termékdíjról szóló, valamint a szabálysértési törvény módosításáról, és az arcképelemzési nyilvántartásról szóló törvényjavaslatról. Ugyancsak megvitatják a rendészeti törvény változtatását, a Magyar Fejlesztési Bankról szóló jogszabály módosítását, és az egyes jogállási tárgyú törvényekét.
Szerdán a Kúria, valamint az Országos Bírósági Hivatal elnökeinek 2014. évi tevékenységéről szóló beszámolókat tárgyalja meg a parlament, de az ezen évi ügyészségi tevékenységről is számot ad a legfőbb ügyész.
A Ház vitázni fog az adótörvények módosításáról is, valamint egyes pénzügyi tárgyú törvények megváltoztatásáról.
Csütörtökön az Országgyűlés tárgyal az európai ügyek bizottságának jelentéséről is. Ez azon uniós rendelet módosítását érinti, amely a menekültkrízishez kapcsolódóan az áthelyezési válságmechanizmus létrehozásáról szól.
Ugyancsak vitáznak a képviselők a természetes személyek adósságrendezéséről szóló előterjesztés módosításáról, valamint annak a jogszabálynak a megváltoztatásáról, amely az árubemutatókhoz kötött termékértékesítés során szolgálja a fogyasztók védelmét. Lefolytatják még a csődtörvény és az egyes közlekedéssel összefüggő törvények vitáját is.
Az Országgyűlés hétfőn kezdődő kéthetes ülése október 26-án, hétfőn ér véget. Akkor a napirend előtti felszólalásokat, a kérdéseket és az azonnali kérdéseket követően a képviselők megtartják az állami termőföldek értékesítéséről szóló vitanapot is.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot