Hírek
2015. Augusztus 04. 07:16, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
NFM: több mint 1,76 milliárd forint kerékpárút-fejlesztésre
Több mint 1,76 milliárd forint értékben nyert támogatást kerékpárút-fejlesztésre tíz önkormányzat, a kivitelezéseknek október végéig be kell fejeződni.
Tájékoztatta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az MTI-t hétfőn, miután az erről szóló kormányhatározat megjelent a Magyar Közlönyben.
A minisztérium tájékoztatása szerint az előző, 2007-2013-as európai uniós támogatási ciklus forrásaira újból megnyitott pályázat során a főutak melletti, már létező kerékpárutakat összekötő, néhány kilométeres szakaszokra lehetett pályázni. A maximálisan 200 millió forint összegű pályázaton induló beruházásoknak építési engedéllyel kellett rendelkezniük, hogy a pénzügyi elszámolás még idén megtörténhessen a korábbi támogatási ciklus forrásának terhére - ismertette az NFM.
A minisztérium azzal számol, hogy még legalább ugyanennyi nyertest ki tudnak hirdetni augusztusban az újranyitott pályázat során.
Az első körben Salgótarján, Székesfehérvár, Mezőberény, Csárdaszállás és Gyomaendrőd városok 200 millió forint, vagy kevéssel alacsonyabb összegű támogatást nyertek el a Magyar Közlöny szerint, míg Békéscsaba két projekttel csaknem 400 millió forint támogatáshoz jutott. Kiskunfélegyháza 138 millió, Aba 98 millió, Zalakaros 132 millió forint támogatást nyert el.
Tasó László, az NFM közlekedéspolitikáért felelős államtitkára korábban elmondta: fontos, hogy ne csak pontszerű és szakaszos beruházások történjenek, hanem a kerékpárutak hálózatba legyenek fejlesztve Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot