Hírek
2011. Augusztus 03. 07:41, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Terhesség alatt is érdemes omega-3-at juttatni a szervezetbe
A legfrissebb kutatások szerint ha a nők a terhességük alatt is szednek omega-3 zsírsavban gazdag készítményeket, akkor születendő gyermekük kevésbé lesz hajlamos a megfázásra.
Ugyanakkor a kutatók elmondták: a jótékony hatás nem volt drámai mértékű, így az ilyen készítmények szedését egyelőre nem ajánlják majd az orvosok.
A kutatások szerint az 1-3 hónapos csecsemők esetében azoknál a kicsiknél, akik az anyaméhben hozzájutottak az omega-3 zsírsav egyik formájához, a dokozahexaénsavhoz (DHA), ritkábban fordult elő megfázás (38 százalék), mint azoknál, akik nem érintkeztek ezzel az anyaggal (45 százalék) - írja a Pediatrics.
Azt is megfigyelték ugyanakkor, hogy ha az előbbi csoportba tartozó gyerekek mégis megbetegedtek, akkor hamarabb gyógyultak meg, mint azok a társaik, akik magzatként nem jutottak DHA-hoz. A kísérletek alapján a jótékony hatás közvetlenül születés után volt a legerősebb, és az idő múlásával folyamatosan gyengült.
A DHA az orvosok szerint elengedhetetlen a magzat egészséges fejlődéséhez, a terhes nőket azonban az utóbbi időben óva intették a tengeri halak fogyasztásától, mivel húsuk egyre inkább megfertőződik higannyal. A várandós anyák számára kifejlesztett vitaminokban ezért algából kivont DHA található, amely teljesen biztonságos.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot