Hírek
2020. Február 16. 13:09, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Vannak még feladatok a további felminősítéshez
Vannak még feladatok a magyar államadós-osztályzat további felminősítéséhez, így például az államadósság szintjének további csökkentése
- mondta Csath Magdolna, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára az M1 vasárnap délelőtti műsorában.
A Standard & Poor's pénteken felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította az eddigi stabilról a hosszú és rövid lejáratú, devizában és forintban fennálló magyar államadósság-kötelezettségek befektetési ajánlású, "BBB/A-2" szintű besorolásának kilátását, mindenekelőtt a magyar gazdaság váratlanul erőteljes növekedési teljesítményével indokolva a lépést. Egy másik nemzetközi hitelminősítő, a Fitch Ratings ugyancsak pénteken változatlan stabil kilátással megerősítette Magyarország szintén "BBB" fokozatú államadós-besorolását.
Csath Magdolna kiemelte: a további felminősítéshez az államadósság szintjének további csökkenése szükséges, ami régiós összehasonlításban magas. Csehország, Lengyelország vagy Szlovákia adósságszintje például alacsonyabb, mint a magyar - mondta. A másik a magyar gazdaság kitettsége, ami a járműipar miatt magas.
A hitelminősítők a mostani döntéskor a GDP folyamatos növekedését emelték ki, valamint a gazdaság stabilitását, az adósságszint csökkenése mellett. A költségvetés egyenlege megbízhatóan csökken, alacsony szinten van - ismertette a közgazdász.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot