Hírek
2016. Április 07. 18:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnapi pihenőnap - A zárva tartásról szóló törvény visszavonását kéri a Liga
Még a népszavazás előtt vonják vissza a vasárnapi zárva tartásról szóló törvényt, és a kormány terjesszen az Országgyűlés elé olyan törvénymódosítást,
amely szigorítja a kereskedelemben a vasárnapi foglalkoztatás szabályait, növeli annak költségeit - javasolja a Liga Szakszervezetek.
Az érdekképviselet csütörtöki közleménye szerint a népszavazás megszervezése milliárdokba kerülne, miközben eredménye "előre borítékolható", a felmérések egyhangúlag igazolták, hogy a lakosság mintegy kétharmada elutasítja a kötelező vasárnapi zárva tartást.
A milliárdoknak jobb helye lenne a közszolgáltatásokat nyújtó munkavállalók béremelésénél vagy munkakörülményeik javításánál - fogalmaz a Liga.
Az érdekképviselet szerint, ha a kereskedelmi törvény a jelenlegi 50-ről 200 százalékra emelné a vasárnapi munkavégzésért járó pótlékot, és egy helyett kettőre a kötelezően vasárnapra eső pihenőnapok számát, továbbá szigorítaná a túlórák elrendelésének szabályait, azzal további munkaerő felvételére ösztönözné a kereskedelmi ágazatban tevékenykedő vállalkozásokat, az ágazat munkavállalóinak pedig több szabadidőt biztosítana, és egyúttal magasabb részt juttatna nekik a vasárnapi extra profitból.
A Liga Szakszervezetek emellett szükségesnek tartja egy olyan rendszer kialakítását, amely biztosítja, hogy a munkavállalók szabadon dönthessenek a vasárnapi munkavégzésről.
A szocialista Nyakó István vasárnapi boltzár eltörlésével kapcsolatos népszavazási kérdését szerdán hitelesítette a Kúria.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot